Akcie školského klubu detí 2016/2017

Stretnutie s ujom žonglérom po roku

O tom, že čas rýchlo letí, sme sa opäť presvedčili, keď k nám zavítal ujo žonglér. Ten rok tak rýchlo ubehol a my sme znovu mohli vidieť nové žonglérske kúsky a obdivovať umenie uja žongléra.
Niektoré deti si priamo na vlastnej koži mohli vyskúšať, že žonglérstvo vôbec nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá:))) Ďakujeme ujovi žonglérovi za návštevu a tešíme sa naňho opäť o rok.
Do žonglovania, priatelia!

MDD v ŠKD Kamarát

V ŠKD Kamarát bol 1.jún 2017 veľmi horúci. Nie iba preto, že slnko pražilo, ale hlavne preto, že zaujímavé súťaže, ktoré pani vychovávateľky pripravili pre malých školákov, rozpálili všetky súťažechtivé dušičky, ktoré sa do hier zapojili. Všetci si vyskúšali zručnosť v skladaní origamov, potrápili hlavičky pri vedomostnom kvíze a skúšali presnú mušku v hode na cieľ. Skákajúce vrecia sa snažili nepadnúť a čo najrýchlejšie doskákať. Odmena bola skvelá. Pre všetkých. Samozrejme tí najšikovnejší, boli spokojní najviac. Ale odmena neminula nikoho. Za krásne odmeny deti ďakujú všetkým, ktorí sa o ne pričinili.

Atletický 5boj

V mesiaci september sme si znovu zasúťažili ako minulý rok. V prvom oddelení sme hádzali rôzne lopty do kruhu. V druhom oddelení deti súťažili v skoku z miesta čo najďalej, aj v preskoku a „prebehu“ cez lano. Deťom sa to veľmi páčilo! Iné pani vychovávateľky si pre deti pripravili prekážkový beh, niektorí chlapci i dievčatá si zmerali svoje sily v behu na krátku vzdialenosť.
Na všetky deti čakala po súťažiach sladká odmena a výtlačky do zrkadielka. Všetkým sa tento deň páčil a už teraz sa veľmi tešíme, ako si atletický päťboj znovu o rok zopakujeme.

Z poľovníckej kapsy

Nový mesiac máj sme začali ďalšou zaujímavou aktivitou-besedou o prírode a poľovníctve s pánom Puškáčom, Jakubovým otcom. Pán Puškáč sa od detstva venuje ochrane prírody a poľovníctvu. je odborníkom na danú problematiku, a preto nemal žiaden problém zodpovedať veľké množstvo otázok, ktorými ho deti doslova „bombardovali.“ Na oplátku nám Jakubov otec porozprával zaujímavé zážitky a dobrodružstvá zo svojho poľovníckeho života. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti o zvieratkách, ktoré žijú v Malých Karpatoch vo voľnej prírode.
Vďaka milému pánovi Puškáčovi sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí nielen o zvieratkách žijúcich v prírode, ale aj o ochrane prírody a základných pravidlách správania sa v nej.
Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé rozhovory a príbehy z poľovníckej kapsy!

Poznávame Modru

V apríli sme sa vychystali na turistickú vychádzku na Kalváriu. So správnou obuvou a plnými ruksakmi sme zdolali najbližší mierny kopček pri Modre. Na naše prekvapenie, veľa detí tam bolo po prvýkrát.
Prešli sme popri vysadených stromových náučných chodníkoch, popri vinohradoch a občasných zastávok do cieľa. To bolo radosti z výhľadu na okolie. Po občerstvení sme sa hoci mierne unavení, ale plní nových zážitkov vrátili naspäť do školského klubu s predsavzatím, že sa tam určite ešte vrátime:)))

Poznávanie sveta včeličiek

Na začiatku školského roka navštívili deti z ŠKD Alifarmu vo Vinosadoch, o ktorej ešte dlho rozprávali. A teraz navštívila Alifarma našu školu. Aj keď včielky spia v úľoch, život o nich nám priblížila Mgr. Ivana Juráčková. Deti beseda zaujala a už teraz sa tešia na jarnú návštevu pri bzučiacich úľoch.

Divadielko prišlo k nám…

V mesiaci január do nášho ŠKD zavítalo Divadlo Jaja so svojím predstavením Divoška a Ramptantintanton alebo „Pé je nehlasné“. Naše deti si mohli pozrieť dojemný príbeh o dievčatku, ktoré veľmi ľúbi svojich rodičov, ale keď sa mu narodí sestrička, mamička sa stará o bábätko a dievčatko sa mení na Divošku. Odmieta svoju malú sestričku a najradšej by ju poslalo preč do „EĎIPA“ (Egypta). Ale keď mamička porozpráva svojej dcérke rozprávku, tá zistí, ako veľmi ľúbi svoju sestričku a pochopí, že by ju nedala za nič na svete.

Návšteva farmy

V stredu, 13.10. sme navštívili s deťmi farmu vo Vinosadoch, na ktorú nás pozvala pani Juráčková. Odviezli sme sa autobusovou linkou do Vinosadov, ďakujeme pánom šoférom, že nás bez „reptania“ odviezli aj doviezli:)))
Beseda o „živote“ včielok nás zaujala. Deti mohli vidieť naživo vyberanie žihadla, keďže pani vychovávateľku bodla jedna nepodarená včelička. Videli sme rôzne domáce, ale aj exotické zvieratá, napr. ťavu, ktorú sme aj kŕmili, lamy, koníkov, pštrosov. Na dvore v čistom chlieviku sa vyhrievali malé čierne čínske a tiež aj domáce prasiatka. Predviedol sa nám aj psík, ovečky, kozy či húsky. Zaujali nás aj pekné farebné holuby. Teta nás ponúkla ovocím, ktorým sme kŕmili zvieratká. Niektoré z nich sme videli po prvýkrát.
Ďakujeme pani Juráčkovej za pozvanie medzi zvieratká a prajeme veľa výdrže pri ďalšom rozširovaní farmy. Odniesli sme si krásne a nezabudnuteľné zážitky a tešíme sa opäť na budúce stretnutie.

Vychovávateľky ŠKD

Letný tábor detí zo ZŠ Vajanského

Prvých päť prázdninových dní si deti z ŠKD užívali „letný tábor.“ Na farme „Pod Gaštankou“ súťažili, hľadali poklad, oboznamovali sa s bylinkami, prácou v záhradke, so zvieratkami. Niektoré deti zaspievali ľudové piesne. Počasie nám prialo aj počas výletu na Železnú Studničku. Deti sa do sýtosti vyhrali na rôznych športových ihriskách, súťažili vo futbale, potešili sa aj prechádzke pri potoku. Poznávali okolitú prírodu mesta Modry počas turistiky k Hrnčírovi, či na vychádzke k hradbám, navštívili aj výstavky v meste, pobesedovali so známou spisovateľkou Veronikou Šikulovou.
Veľkým zážitkom pre ne bola návšteva Jaskyne Driny a exkurzia v pekárňach v Častej. Príjemný pobyt v letnom tábore ŠKD nám ukončilo maňuškové divadielko.
Touto cestou ďakujeme sponzorom – p. Puškáčovi, ktorý daroval deťom šiltovky a hracie karty, p. Zelinkovej za pekárenské výrobky a p. Šurekovej za perá. Každé dieťa si vďaka nim odnieslo domov odmenu – malý darček.
Naša vďaka patrí aj pánom vodičom autobusov za bezpečnú dopravu a pani kuchárkam zo školskej jedálne za výdatnú stravu.

Vychovávateľky ŠKD

PRERUŠENIE PREVÁDZKY ŠKOLY od 11.3.2020 až do odvolania
Základné školy na území mesta Modry sú z preventívnych dôvodov od stredy 11.3.2020 až do odvolania zatvorené.
Pokiaľ máte zabezpečenú starostlivosť o deti už od utorka 10.3.2020, nechajte deti doma, budú ospravedlnené.
Bližšie informácie »