Finančná gramotnosť 2016/2017

Celoslovenské finále súťaže Bankomat nápadov

Finančná gramotnosť nie je len o peniazoch, týka sa aj rozvoja hodnôt a životných postojov, ktoré vedú k správnym návykom a zodpovednému správaniu sa pri hospodárení s peniazmi. Pomoc na nezaplatenie bola tohtoročná téma súťaže Bankomat nápadov 2017 programu Viac ako peniaze, ktorá sa uskutočnila 03. mája 2017 v Bratislave.

Žiaci zo základných a stredných škôl, zapojení do vzdelávacieho programu Viac ako peniaze mali za úlohu zamyslieť sa nad tým, prečo by sme mali pomáhať aj cudzím osobám, či organizáciám? Finančná gramotnosť je spojená aj s rôznymi finančnými rozhodnutiami. Jedným z takých je napríklad aj pomoc tým, ktorí to potrebujú. V dnešnej dobe je možností neúrekom.

Tie najlepšie nápady spomedzi všetkých postúpili do finále súťaže Bankomat nápadov 2017, ktorú pre žiakov zorganizovala nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko v spolupráci so Slovenskou bankovou asociáciou. Medzi šesť najúspešnejších postupujúcich projektov patrila aj spoločná práca našich žiačok Michaely Tóthovej a Natálie Šalgovej z 9. A triedy.

Napriek tomu, že sa našim dievčatám v silnej konkurencii nepodarilo umiestniť na prvých miestach, ďakujeme im za peknú reprezentáciu školy. Preukázali inovatívne myslenie a venovali svoj čas projektu, ktorý určite obohatil aj ich samotné.

Deti a moderné komunikačné technológie

Vo štvrtok 6.10.2016 absolvovali žiaci 8.ročníkov v rámci projektu Deti na nete prednášku Deti a moderné komunikačné technológie. Žiaci sa dozvedeli viac o bezpečnom správaní na internete, nástrahách, ktoré na nich číhajú na sociálnych sieťach a zodpovednom prístupe v uverejňovaní údajov a fotiek na internet.V diskusii vyjadrili svoje názory a skúsenosti s témami, ktoré sú súčasťou ich každodenných životov.

Viac informácií pre deti aj rodičov www.detinanete.sk »

Ďakujeme pani Kaločayovej za aktivitu a budeme sa tešiť na ďalšie príjemné a prínosné stretnutia.

Bezpečnosť na prvom mieste…

Vzdelávanie žiakov 9. ročníka našej školy v oblasti finančnej gramotnosti úspešne pokračuje. V pondelok 10. 4. 2017 sa v rámci programu Viac ako peniaze uskutočnila beseda s konzultantkou z Tatrabanky pani Jankou Stašíkovou na tému Moderné platobné nástroje. Žiaci sa oboznámili s tým, ako bezpečne a efektívne využívať moderné platobné nástroje, nakoľko viacerí z nich už majú svoj študentský účet, alebo si ho v blízkej budúcnosti budú zriaďovať. Praktické rady ich môžu uchrániť pred potenciálnymi podvodníkmi, ušetriť im peniaze i čas.