Športové aktivity 2016/2017

Školský pohár SZF

Dňa 16.5.2017 sa dievčatá z našej školy zúčastnili 6. ročníka Školského pohára SFZ  2016/2017. SFZ je Slovenský futbalový zväz, z čoho je jasné, že sme hrali futbal.

Dievčatá postúpili z okresu Pezinok do krajského kola, ktoré sa konalo v Bratislave. Spolu s nami postúpilo ešte 5 družstiev. Sološnica a štyri bratislavské ZŠ. V tejto silnej konkurencii sme obsadili krásne 2. miesto a len o vlások nám tak ušiel postup do slovenského finále, ktoré sa bude konať v Poprade. Prehrali sme so ZŠ Za kasárňami, ktorá má futbalové triedy a postúpila päť rokov po sebe na Slovensko. V skupine sme s nimi prehrali 3:2 a vo finále 3:0.

Okrem umiestnenia sme dosiahli aj ďalšie úspechy, lebo Emu Tóthovú vyhlásili za najlepšiu hráčku turnaja a spolu so sestrou Martinou, na základe predvedenej hry, boli vybrané do reprezentácie Bratislavského kraja.

Reprezentovali nás tieto žiačky: Bango  Amarilíz, Tóthová Ema, Tóthová Martina, Kanichová Petra, Čechovičová Nina, Meszárosová Vanesa, Magyariczová Natália, Herrmanová Sofia, Vavreková Laura, Gubáni Andrea.

Za vzornú reprezentáciu našej školy dievčatám ďakujeme a želáme veľa úspechov v budúcnosti.

Obvodné kolo rýchlej vybíjanej

Dňa 26.4.2017 sa vybraní žiaci z tretích a štvrtých ročníkov zúčastnili obvodného kola v rýchlej vybíjanej v Pezinku. Tak ako dievčatá aj chlapci obsadili 3. miesto.

Blahoželáme!

Európsky týždeň športu 10.9. – 17.9. 2016

V rámci Európskeho týždňa športu sa žiaci 2. stupňa ZŠ Vajanského zapojili do rôznych športových aktivít. Okrem športu si žiaci precvičili aj „športovú“ slovnú zásobu z anglického jazyka pri športovaní pod dozorom p.uč. Hájikovej. Takáto angličtina hrou sa žiakom páčila a zaujímavou formou si obohatili slovnú zásobu.

Športovec mesta Modra za rok 2016

Mesto Modra oficiálne vyhlásilo ocenenia ankety Športovec mesta za rok 2016. V ôsmej kategórii hlasovala verejnosť o Najpopulárnejšieho športovca mesta za rok 2016. Hlasovanie prebiehalo prostredníctvom web stránky mesta Modry www.modra.sk. Na prvých troch miestach a po spočítaní všetkých platných hlasov sa umiestnili športovci:

1. miesto Michal Potočný
2. miesto Adam Ochaba
3. miesto Samuel Nyitray

Chlapcom gratulujeme a tešíme sa spolu s nimi z ich úspechov.

Pezinská školská liga v orientačnom behu

Aj tento rok sme sa opäť zúčastnili Pezinskej školskej ligy v orientačnom behu. Prvé kolo bolo 22.03. 2017 v zámockom parku  si odbehlo dokopy 106 žiačok a žiakov z 9 škôl z Pezinka, Modry, Šenkvíc a Bratislavy. Všetci boli šikovní. Aj keď sme sa neumiestnili na prvých priečkach, nabrali sme nové skúsenosti a zážitky. Už sa tešíme na ďalšie preteky.

Tento rok sa ešte budú konať ešte štyri kolá v orientačnom behu:

2. Kolo 12.04. Na Červenom kameni
3. Kolo 11.05. CZČ Narnia Pezinok
4. Kolo 24.05. ZŠ. J. Kupeckého Pezinok WOD
5. Kolo 13.06. Pinelova nemocnica, štafety

Súťaže sa zúčastnili za chlapcov Leonard Čintala, 4.A a Marek Gatyáš, 7.A.

Lyžiarsky výcvik žiakov zo ZŠ Vajanského v Modre

V období od 22.1.2017 do 27.1.2017 si 40 detí zo ZŠ Vajanského v Modre užívalo pobyt v prírode spojený s pohybovou aktivitou na lyžiach v krásnom prostredí Nízkych Tatier. Tak ako minulý rok opäť sme využili štátny príspevok 150 eur na žiaka, čo umožnilo zúčastniť sa lyžiarskeho výcviku väčšiemu počtu detí.

Závažná Poruba v blízkosti Liptovského Mikuláša nás privítala krásnym zimným počasím s dobrými snehovými podmienkami. K dispozícii sme mali štyri lyžiarske vleky, z toho jednu sedačkovú lanovku. Ubytovali sme sa v zrenovovanej chate Opalisko, ktorá je situovaná v blízkosti zjazdoviek. Terén na lyžovanie vyhovoval všetkým výkonnostným kategóriám. Tí najlepší si do sýtosti zalyžovali na 1 000 m dlhej a strmšej zjazdovke, ktorá spĺňala kritériá aj pre kvalitných lyžiarov. Začiatočníci zas využili svah s menším sklonom, kde získali istotu pri svojich „prvých krôčikoch“ na lyžiach. Aj stredná výkonnostná kategória si prišla na svoje na svahu, ktorý zodpovedal ich lyžiarskym zručnostiam a schopnostiam.

K dispozícii sme mali aj lyžiarsky servis, v ktorom našim žiakom bezplatne a odborne nastavili viazanie, čo v konečnom dôsledku prispelo k efektívnejšiemu výcviku a vyššej bezpečnosti.

Deti si odniesli množstvo krásnych zážitkov. Na konci kurzu dokázal každý žiak bezpečne zísť na lyžiach aj tú najstrmšiu zjazdovku. Kurz sme ukončili bez zranení, v dobrej nálade a s prísľubom, že o rok sa na svah opäť vrátime.

OK vybíjaná – najmladší žiaci

Dňa 22.11.2016 sa vybraní žiaci zo 4.A,  4.B, 3.A triedy zúčastnili okresného kola vo vybíjanej najmladších žiakov v Pezinku, kde získali pekné tretie miesto. Na budúci rok budeme chcieť bojovať o to najlepšie miesto a postup do krajského kola. Ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme.

Športový deň plný pohybu, zábavy, radosti i slniečka

V duchu hesla-život je zmena, sme doteraz zaužívanú zvyklosť-konanie fašiangovej diskotéky pre žiakov 2.stupňa, nahradili športovým dňom. Ešte donedávna sme v našej základnej škole na Vajanského organizovali v čase fašiangov diskotékové popoludnie, o ktoré deti postupne strácali záujem, a preto sme sa v tomto školskom roku rozhodli pre zmenu.

Fašiangové „hopsanie“ sme nahradili vzájomným zmeraním síl v rôznych športových disciplínach. Deti si zasúťažili o medaily vo florbale a vybíjanej, vyšantiť sa mohli aj v kope do bránky, hode kriketovou loptičkou na cieľ či skákaním vo vreci. O zábavu nebola núdza. Mnohí si domov odniesli krásne diplomy a medaily ako spomienku na dnešný deň. Veríme, že 2.jún ostane všetkým deťom v pamäti a budú si ho chcieť zopakovať aj o rok.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie chvíle plné športu, pohybu a zábavy!

1.A – kolobežkovanie

Aj naša škola sa zapojila do Národného akčného plánu prevencie obezity. Po výlete piatakov na bicykloch do Šenkvíc, ktorý so svojou triedou pripravil a zrealizoval p.učiteľ Kolárik,ozvláštnila hodinu telesnej výchovy aj p. učiteľka M. Šimová-Juričková. Tá zrealizovala tri vyučovacie hodiny telesnej výchovy netradične-na kolobežkách. Prváčikovia na nich jazdili po chodníkoch okolo našej školy a podľa ich hodnotenia takáto telesná výchova sa im veľmi páčila. Pani učiteľka dúfa, že kolobežky doma nezapadnú prachom a v nastávajúcom prázdninovom období ich budú deti často využívať.

PRERUŠENIE PREVÁDZKY ŠKOLY od 11.3.2020 až do odvolania
Základné školy na území mesta Modry sú z preventívnych dôvodov od stredy 11.3.2020 až do odvolania zatvorené.
Pokiaľ máte zabezpečenú starostlivosť o deti už od utorka 10.3.2020, nechajte deti doma, budú ospravedlnené.
Bližšie informácie »