Výtvarné aktivity 2016/2017

Európa v škole

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do výtvarnej súťaže projektu Európa v škole. Naši žiaci, najmä tí mladší, vytvorili veľmi pekné výtvarné práce a zo svojich diel mali veľkú radosť. O to ťažší bol výber jednej práce do okresného kola. Napokon sme sa rozhodli poslať do okresného kola víťaznú prácu žiačky 5.A, Márie Staňovej, a na veľké prekvapenie a radosť , táto práca získala 1.miesto v okresnom kole výtvarnej súťaže v kategórii 5.a 6.ročník projektu Európa v škole. Téma práce bola: Oddnes som statočný/á.

Víťazke srdečne blahoželáme!

Práce žiakov na výtvarnom krúžku

Deti navštevujúce výtvarný krúžok p. učiteľky Markovičovej si krášlia chodby našej školy svojimi prácami – maľovaním na stenu. Je to veľmi precízna práca, deti pracujú pri tom s meotarom a temperovými farbami. Maľovanie ich veľmi baví a majú radosť z dobre vykonanej a peknej práce. Sú hrdé na svoje umelecké diela.

Dni vedy a techniky

Pri príležitosti dňa Vedy a techniky sa žiaci zahrali na malých majstrov, stavbárov a modelárov. Vytvorili krásne projekty, ktoré sú vystavené na prízemí v našej škole a môžete si ich kedykoľvek prísť pozrieť. Deti ich vytvárali na hodinách výtvarnej výchovy pod vedením p. učiteľky Markovičovej.

Jeseň v našej škole

Gaštany, šišky, žalude, jabĺčka, ozdobné tekvičky i svetlonosov priniesli naši prváčikovia začiatkom jesene do školy. Spolu s pani učiteľkou Šimovou – Juričkovou vytvorili z nich mini výstavku na prvom poschodí. Do interiéru našej školy tak preniesli kúsok jesennej prírody.